Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tvorba vlastního Sprayloga


V tomto článku si ukážeme jak jednoduše udělat CS 1.6 Spraylogo pomocí programu Decal Converter.

Potřebné věci: - Decal Converter (ke stáhnutí v sekci downloads) - Jakýkoliv obrázek - Program pro změnu rozměru obrázku (např. Photoshop, nebo free prográmek Gimp)

Velikost obrázků: Aby se vám obrázek v CS 1.6 zobrazil, musíte dodržet podporovanou velikost obrázku a to podle tabulky níže.( modré hodnoty znamenají povolené velikosti, červené opak)

Postup: 1) Teď budete potřebovat program na vytvoření spray loga (wad soubor), v našem případě Decal converter. Program někam rozbalte a spusťte DecalConverter.exe

2) V běžícím programu klikněte na file/Open picture, najděte a otevřete obrázek, ze kterého chcete vytvořit spray logo.(nastavte max šířku nebo výšku tak jak vám to bude vyhovovat)

Pozn. Pokud chcete udělat nějakou barvu ve vašem spraylogu průhlednou, najděte si tuto barvu v podokně programu „Transparent color“. Po vybrání barvy kliknete na tlačítko „Replace“ a upozorňuji že znovu nastavíte šířku a výšku vašeho spraye (pomocí „width“ a „height“) a tím se vaše zvolená průhledná barva objeví v náhledu jako modrá.

3) Teď máme vše připraveno ke konvertaci obrázku do souboru. Vlevo nahoře klikněte na Decal/Make Decal /add. Zde si můžete vybrat jakýkoliv adresář např. vaši plochu a klikněte na OK.

4) Soubor ,jenž jste uložily do vašeho zvoleného adresáře (pod názvem "pldecal.wad") musíte přejmenovat na "tempdecal.wad" a nastavit ho pouze ke čtení (pr.tl.myši/vlastnosti/ a tam zatrhněte pouze ke čtení).

5) Soubor "tempdecal.wad" nyní umístíte do adresáře …/“cstrike“ a úplně posledním krokem je smazání souboru "custom.hpk" taktéž v adresaři …/“cstrike“ ve vaší hře.

Tento bunny je podstivý a nefalšovaný


Takže teď si rozebereme možnost první, hned zezačátku vás chcu upozornit, že tahleta možnost je jenom pro silné, nervy mající nátury, proč?? Trénování bunnyhopu zabere alespoň tak 2 dny čistého trénování, ale výsledek stojí za to. Ten kdo bunnyhop umí ručně, se automaticky zařazuje do pomyslné vyšší sféry dovednosti. A jak na něho?? Bunny hop se dá rozdělit do tří části: 1. První odraz: Začínáte v pohybu v klidu, držíte šipku dopředu, až dosáhnete nejvyšší rychlost (trvá to malý okamžik) začněte strafovat doleva(džet šipku doleva), taky zároveň otáčejte myší směrem doleva. Až myší dostáhnete takových 45° otočení, zmáčkněte výskok.:

2. Přechod z prvního odrazu k druhému: Ihned, po ukončení první féze (výskoku) pusťte šipku dopředu (v dalšich krocích už ji nikdy nesmíte zmáčknout, jinak se rychlost změní na maimální hodnotu serveru) i šipku doleva. Ihned po puštění šipky doleva zmáčkněte straf doprava a myškou začněte točit doprava (opět do úhlu 45° od původní dráhy, což byl původní směr rovně). Těsně před dopadem přstaňte otáčet myší a zmáčkněte výskok (pozor, při mačkání výskoku myší nesmíte nikdy pohybovat).:

3. Skok druhý : Po druhém odrazu musíte ihned pustit straf doprava a začít strafovat doleva a myškou točit doleva již v známém ůhlu 45°, no a před dopadem opět přestat otáčet myší, zmáčknout skok. Po další výskoku se upakuje zase drufá fáze a pak zase fáze třetí, pak zase druhá atd atd....prostě pořád dokola. Nejdůležitější je ovšem dávat si pozor ať neotáčíte myškou při dopadu a nikdy při bunnyhopu (kromě ůvodního skoku) nezmáčknete pohyb dopředu. Tak to by snad bylo, (preji pevné nervi a hodně štestí)

Jak nastavit 100 FPS in CS...


Nejdríve bych chtěl ríct že prikaz "fps_max 101" je blbost nikdy se mi to nepovedlo rozchodit.

Ve widlích si otevrete vaše nastaveni grafiky a vypnete Vsync-Vertikálni Synchronizace. Až toto udelate puste CS a do konzole dejde net_graph 1(vlevo dole takej graf). A ted konečne mužete zadat príkaz fps_max 100.

Ješte bych rad dodal že Developer (zvetsi FPS treba na 500) je uplne kničemu protože vaš monitor zvladne max 100 FPS nebo když ste trochu za vodou a mate par EURO navic tak vam to zvladne 120.

Jak nastavit csko, aby co nejméně lagovalo? Zajímá-li Vás to, tak čtěte dále. Pokud ne, tak stejně čtěte. ;-)


1) Zjistěte si rychlost Vašeho připojení. Lze tak učinit například na http://www.dsl.cz/rychlost.php.

2) A nyní se již můžeme vrhnout na změnu nastavení configu - předem si ho raději zazálohujte (pokud by došlo ke zvýšení pingu, místo ke snížení - i to se může stát). Budeme měnit soubor config.cfg. Najdete ho ve složce ./Valve/cstrike. Podle Vaší rychlosti připojení tam změňte následující data.

128 kb/s rate 6000 cl_cmdrate 20 cl_updaterate 15 cl_rate 9999 cl_cmdbackup 2

256 kb/s rate 15000 cl_cmdrate 30 cl_updaterate 25 cl_rate 9999 nebo 15000 cl_cmdbackup 2

384 kb/s rate 15000 cl_cmdrate 30 cl_updaterate 25 cl_rate 9999 nebo 15000 cl_cmdbackup 2

512 kb/s rate 17000 cl_cmdrate 35 cl_updaterate 30 cl_rate 9999 nebo 17000 cl_cmdbackup 2

768 kb/s rate 20000 cl_cmdrate 40 cl_updaterate 35 cl_rate 9999 nebo 20000 cl_cmdbackup 2

1 a více Mb/s rate 23000 cl_cmdrate 45 cl_updaterate 40 cl_rate 9999 nebo 23000 cl_cmdbackup 2